Nasze produkty Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wraz z rosnącą tendencją do korzystania z energii słonecznej pojawia się cała masa pytań. Jakie panele fotowoltaiczne są najlepsze? Kiedy nastąpi zwrot z inwestycji? To tylko niektóre z nich. W tym rozdziale zmierzamy się z najważniejszymi pytaniami. Nasza hurtownia fotowoltaiczna ma nadzieję, że przedstawione odpowiedzi pomogą Państwu w podjęciu najlepszej decyzji.

 

1. Czy montaż instalacji  fotowoltaicznej jest opłacalny ?
Hurtownia paneli fotowoltaicznych przygotowała ofertę z dużym naciskiem na opłacalność inwestycji. Oferujemy bardzo dobrej jakości produkty w doskonałych cenach. Przy wyborze paneli oraz falownika nie zapominaj, że priorytetem takiej inwestycji jest jej czas zwrotu. Warto zauważyć, że w przypadku zakupu kompletnej  instalacji w cenie 4 zł/wat( np. instalacja 6 kW za 24 tys. zł),  jej zwrot nastąpi dopiero po minimum 10 latach. Jeżeli kupisz u nas, to koszt zakupu paneli zwraca się do 2 lat, a falownika do 1.5 roku. Od 2019 roku obowiązuje w Polsce podatkowa ulga termomodernizacyjna, dzięki której okres zwrotu jest jeszcze krótszy.


2. Czy panele fotowoltaiczne z Chin są dobre ?
To bardzo często zadawane pytanie. Warto przytoczyć statystyki. Ponad 90% wszystkich paneli produkowanych na świecie pochodzi z Chin. Zdecydowana większość producentów europejskich wykorzystuje do produkcji zakupione w Chinach ogniwa krzemowe. 

Just Solar nieprzerwanie od 2010 roku rozwija się w branży zielonej energii. Łączy badania i rozwój, produkcję, sprzedaż i projektowanie systemów wytwarzania energii.

Fabryki Just Solar w Chinach oraz w Wietnamie to w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Moc produkcyjna sięgająca 1,2 GW. klasyfikuje JustSolar w gronie największych producentów na świecie.
Produkuje panele na zasadach OEM m.in. dla Jinko Solar oraz JA Solar.

3. Dla czego oferowane przez Was panele są w tak bardzo atrakcyjnych cenach ?
Nasza hurtownia fotowoltaiczna współpracuje bezpośrednio z największymi fabrykami paneli fotowoltaicznych na świecie Brak pośredników i długotrwałe relacje z producentami są gwarancją najniższych cen w Polsce.


4. Które panele są lepsze: monokrystaliczne czy polikrystaliczne ? Jakie panele użyć do budowy instalacji fotowoltaicznej ?

To pytanie bardzo często powoduje wiele sporów. Nasza odpowiedź wynikająca z doświadczenia i rozmów z dziesiątkami inwestorów jest następująca. Zarówno panele polikrystaliczne, jak i monokrystaliczne doskonale nadają się, aby w polskim klimacie produkować energię. W skali roku ich wydajność jest taka sama, tzn. pozwala wyprodukować 1kwh rocznie z 1W mocy  paneli. Jeżeli dysponujesz wystarczająco dużą powierzchnią na instalację i nie przeszkadza Ci lekko niebieski odcień paneli doradzamy panele polikrystaliczne. Panele polikrystaliczne są tańsze, przez co gwarantują szybszy zwrot inwestycji.

Jeżeli posiadasz ograniczone miejsce i chcesz zbudować instalację o maksymalnie dużej mocy na mniejszej powierzchni, zachęcamy do zakupu paneli monokrystalicznych. Panele monokrystaliczne są w kolorze czarnym przez co dobrze komponują się np. z czarnym dachem.  Są one jednak nieco droższe od paneli polikrystalicznych.


5.Czy panelami fotowoltaicznymi mogę ogrzewać wodę (CWU) ?

Tak. To coraz bardziej popularna metoda wykorzystania paneli fotowoltaicznych. Wystarczy 6-8 paneli, aby w okresie marzec - październik mieć całkowicie darmową ciepłą wodę dla 3-4 osobowej rodziny. Należy jednak pamiętać, że podłączanie paneli bezpośrednio do grzałek jest pozbawione sensu ekonomicznego, a dodatkowo obciąża zbyt mocno panele. Rozwiązaniem jest zastosowanie regulatora napięcia zakupionego w naszej zaprzyjaźnionej firmie www.arco.pl -  tel. 601467525. Nasi klienci otrzymują gwarancję najniższej ceny.

 

6. Czy kupując panele w Fabryce Prądu otrzymam fakturę VAT oraz niezbędne certyfikaty potrzebne do odbioru instalacji przez zakład energetyczny?


Na cały sprzedawany przez nas asortyment wystawiamy fakturę VAT 23% oraz przekazujemy niezbędne certyfikaty.


7.  Czy na panele fotowoltaiczne udzielacie gwarancji ?

Tak. Na podstawie faktury jako sprzedawca udzielamy 24 - miesięcznej gwarancji. Producent udziela 15 - letniej gwarancji na panele oraz 25 - letnią gwarancję na liniowy. spadek mocy. Gwarancja ta jest realizowana na podstawie numeru seryjnego każdego panela i może wiązać się z koniecznością odesłania na koszt kupującego panela do producenta. Taka procedura jest powszechna wśród większości producentów paneli jednak bardzo często sprzedawcy o tym nie informują.


8. Jaki jest koszt wysyłki zakupionych paneli ?

Wysyłka od 1 do 37 sztuk kosztuje 370 zł brutto

Zachęcamy również do odbioru osobistego. 


9. Czy mogę samodzielnie zamontować panele fotowoltaiczne?

Oczywiście. Coraz więcej inwestorów decyduje się na samodzielny montaż. Jeżeli masz podstawową wiedzę techniczną i nie boisz się pracy na wysokości, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie stworzył swoją własną fabrykę prądu. Pamiętaj jednak o zachowaniu bezpieczeństwa. Instalacja musi zostać odebrana przez elektryka z uprawnieniami. Dla naszych klientów przygotowaliśmy krótką instrukcję montażu.

10. Na co zwróć uwagę przy montażu paneli?

Przede wszystkim musimy dbać aby nie uszkodzić paneli mechanicznie. Nie chodzimy po panelach i unikamy nie potrzebnych uderzeń

a) Profile montażowe muszą być zamontowane tak aby korygować ewentualne nierówności dachu lub konstrukcji gruntowej.

b) Panele ułożone na konstrukcji muszą swobodnie opierać się na całej powierzchni. Niedopuszczalne jest dokręcanie klemami paneli do nie równej konstrukcji.

c) Do przykręcania klem montażowych użyj klucza dynamometrycznego i dokręcać z siłą 8,5 Nm.

d) Należy zachować odległość separacyjną paneli od dachu minimum 5 cm aby zapewnić dobrą wentylację

e) Dbaj o złącza MC4. Nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie wody i śniegu.

Najlepiej podwiesić je pod ramą panela i spiąć drutem lub taśmą z aluminium. Plastikowe opaski najczęściej po kilku latach pękają.

11. Czy panele fotowoltaiczne wymagają konserwacji ?

Bardzo często użytkownicy zapominają o regularnych przeglądach instalacji fotowoltaicznych.

Podstawową czynnością jest oczyszczenie paneli co 1-2 miesiące z zalegających odchodów ptasich, przyklejonych liści itp.

Zacienienie panela znacząco wpływa na wydajność instalacji. Zacienione punkty zachowują się jak opornik i bardzo mocno nagrzewają się.

W konsekwencji długotrwałe punktowe zacienienie może spowodować powstawanie hot spotów.

Panele 2 razy w roku (najlepiej jesienią i wiosną) powinny zostać umyte z zalegających pyłków traw, sadzy i pozostałości po śniegu.

Do mycia paneli wystarczy zwykła woda oraz miękka ściereczka. Nie należy myć paneli w słoneczne dni. Nie wolno używać myjek ciśnieniowych

Brak konserwacji paneli i powstałe z tego powodu uszkodzenia mogą powodować utratę gwarancji

 

Współpraca

justsolar-logo

leader-logo

feeo

justsolar-logo

KONTAKT

Fabryka Prądu Spółka z o.o. spółka komandytowa
Okopowa 6
58-500 Jelenia Góra
514 570 057 info@fabrykapradu.pl
0048514570057 WhatsApp Mluvím česky na základní úrovni
Czynne: Pn-pt: 8-16, sob: 9-12

Pakowanie i wysyłki 508 342 018
Czynne: 08.00 - 15.00

Oddział:
ul. Zółwinska 16 05-830 Nadarzyn/Warszawa
733 577 677 biuronadarzyn@fabrykapradu.pl
Czynne: 08.00 - 16.00
Leasing dla firm 605 115 500

-->